Skvělý týmový výkon! Energie podruhé v sezoně vyloupila O2 arenu

38. kolo Tipsport extraligy přineslo duel mezi Spartou a Karlovými Vary. Energie se v úvodu dostala do vedení, o které ještě v první třetině přišla a začínalo se tak za stavu 1:1. V následujících částech zápasu si energetici došli pro vítězství a z O2 areny i podruhé v sezoně vezou všechny tři body.
Tipsport extraliga, 38. kolo, ne 21.1.2024, Praha, O2 arena
HC Sparta Praha
1:4
1:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 07:00 Krejčík (Sobotka, Němeček; 5/5) – 03:02 Kofroň (5/5), 34:38 Černoch (Plutnar; 5/5), 47:57 Kružík (5/5), 59:02 Procházka (5/5). Rozhodčí: Úlehla, Hribik – Hynek, Špůr. Diváci: 8859. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 32:20 (12:8, 11:10, 9:2). Zblokované střely: 9:6. Hity: 4:5. Vhazování: 25:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
diváci8859
HC Sparta Praha: Kořenář – Krejčík, Němeček, Tomek, Irving, Pavlák, Moravčík – Kousal, Sobotka, Řepík – Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Forman – Mužík, Žmola, Hauser.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Pulpán, Bartejs, Rulík – Procházka, Černoch, Beránek – Rachůnek, Jiskra, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, Koffer – Kofroň, Přikryl, Kružík.

Sparta do utkání vstoupila aktivně a už v první minutě mohl skórovat Tomáš Tomek, jehož rána od modré čáry skončila na spojnici tyček. Byli to ale hosté, kterým se podařilo otevřít gólový účet zápasu. Jeden z domácích obránců propadl na modré a Karlovarští se vydali do přečíslení dva na jednoho, na jehož konci stál David Kofroň, který na druhý pokus překonal Kořenáře – 0:1. Karlovarské vedení vydrželo zhruba čtyři minuty, když po kombinace v útočnému pásmu se kotouč objevil u Jakuba Krejčíkova a proti jeho střele neměl Frodl žádnou šanci – 1:1. Karlovy Vary mohly vzápětí odpovědět, když po závaru před sparťanskou brankou vyplaval puk u volného hráče Energie, který prázdnou bránu nedokázal zblízka trefit. Podobná situace nastala v závěru první dvacetiminutovky na druhé straně, kdy před Michalem Řepíkem zívala prázdná brázda energetiků, ale kapitánovi Sparty střela nesedla, a tak jeho přízemní střelu dokázal Frodl zlikvidovat a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhé třetiny nejsou silnou stránku energetiků, ale tentokrát se Karlovarským ve druhém dějství dařilo. K vidění byla aktivní hra bohatá na šance na obou stranách. Ve 30. minutě se ve vlastním oslabení urval Najman, který zůstal sám před Frodlem, ale jeho zakočení na beton neprošlo za záda karlovarské brankáře. O pár minut později se na druhé straně rozezněla branková konstrukce po střele Iikky Kangasniemiho, jenž pálil z mezikruží. Po polovině hrací doby se Karlovarští znovu ujali vedení, když střelu Michala Plutnara od modré čáry nasměroval jemnou tečí do sítě Jiří Černoch. Energie si tesné vedení pohlídala i do sirény signalizující konec druhé třetiny.

Ideální příležitost navýšit vedení měli Karlovarští ve 43. minutě, kdy si zahráli přesilovu hru. Hosté ji však v úvodu nesehráli ideálně, a tak to byla Sparta, která ohrozila vedení energetiků. Sice v přesilovce neuspěli, ale poté využil Daniel Kružík nepřesné rozehrávky domácích a rozjel se na Kořenáře, kterého vymíchal a poslal kotouč mimo jeho dosah, čímž se Energie dostala do dvoubrankového vedení – 1:3. Pražané mohli rychle snížit, když pelášili do přečíslení dva na jednoho, ve kterém vzal na sebe zodpovědnost Chlapík, ale v zakočení minul karlovarskou svatyni. V 58. minutě zkusila Sparta hru se šesti bruslaři v poli. Prázdnou bránu pak od modré čáry zaplnil pukem Ondřej Procházka a stvrdil výhru Energie na 4:1.

Pavel Gross (HC Sparta Praha): „Chci pogratulovat Karlovým Varům k zaslouženému vítězství. Všichni jsme dnes viděli, že to nebyl náš den. Myslím, že hosté přijeli s tím, že budou chtít hrát přibližně stejným stylem, jak hráli už prvním utkání tady, které se jim povedlo vyhrát. To jsme jim také relativně brzy dopřáli, i když jsme si k tomu docela dost řekli. Pak už jsme to nedotáhli. I když jsme to zkoušeli, nešlo to naším směrem. Proto Karlovy Vary vyhrály.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Sparta v této sezoně předvádí vynikající hokej. My jsme sem přijeli s velkou pokorou a očekáváním, co se bude v utkání dít. Našemu týmu pomohlo, že jsme šli do vedení. Pak jsme v našich možnostech poctivě pracovali celé utkání. Důležitým momentem byla branka na 2:1. Mužstvo povzbudila a potom jsme byli ochotní a schopní dělat dobře všechny potřebné detaily, hráli jsme také dobře na obou modrých čarách. Odvážíme si pro nás fantastické tři body.“